Úvodní stránka > Aktuality > Cvičení HRADBA 2018 - I. fáze

Cvičení HRADBA 2018 - I. fáze

V měsíci dubnu probíhá na území České republiky celostátní akce s názvem HRADBA 2018, která je doposud největším cvičením aktivních záloh (AZ) v historii Armády České republiky. Cílem cvičení je příprava vojáků AZ k plnění úkolů při operačním nasazení a k vyčlenění sil a prostředků pro plnění úkolů PČR. Cvičení rovněž prověří vojáky při střežení důležitých objektů v kraji.

Před vlastním zahájením cvičení pěší roty AZ KVV Zlín proběhla v termínu 7. – 8. 4. 2018 příprava velitelského sboru pěší roty AZ. Stěžejním tématem dvoudenního zaměstnání byla teoretická příprava velitelů, zpracování dokumentace a rekognoskace části prostorů, ve kterých bude cvičení HRADBA 2018 probíhat.

Ve dnech 15. – 17. 4. 2018 absolvovali příslušníci pěší roty AZ u KVV Zlín I. fázi cvičení HRADBA 2018 se zaměřením na stmelení jednotky ve VÚj Libavá. I. fáze cvičení byla zaměřena na taktickou, chemickou a zdravotní přípravu
a vyvrcholila střelbami jednotky z ručních zbraní. Po ukončení I. fáze se jednotka přesunula do Uherského Brodu s cílem zajistit ochranu zbrojovky Uheský Brod a.s.

Nahoru