Úvodní stránka > Aktuality > POKOS na Vsetíně

POKOS na Vsetíně

Dne 27. 9. 2017 příslušníci KVV Zlín (prap. Čechová, prap. Procházková, nrtm. Pomajbík) zabezpečili prezentaci Armády ČR na ZŠ Luh Vsetín v rámci projektu POKOS. Výše uvedené akce se dobrovolně zúčastnili také 3 příslušníci pěší roty AZ u KVV Zlín (rtn. Jiří Hrbáček, svob. Michal Hájek, svob. Zuzana Urbanová) a člen Klubu výsadkových veteránů Holešov (František Gult).

Žáci školy byli seznámeni s hlavními úkoly a posláním AČR, se zkušenostmi a vzpomínkami člena Klubu výsadkových veteránů na události doby roku 1986 (okupace Československa).  Dále žáci měli možnost si vyzkoušet na trenažeru střelbu ze samopalu, použití prostředků individuální ochrany jednotlivce (OM-90, JP-75) a maskování jednotlivce (barvy na obličej). Rovněž byli žáci stručně seznámeni s výstrojí a výzbrojí příslušníků pěší roty AZ a se základy poskytnutí první pomoci v boji.

Akce se zúčastnili žáci 6. – 9. tříd ZŠ, cca 200 žáků. Do tohoto regionu Zlínského kraje zavítalo KVV Zlín v rámci projektu POKOS na ZŠ poprvé a daná akce sklidila velký úspěch. Žáci se aktivně zapojili prostřednictvím zajímavých dotazů a projevili zájem seznámit se s materiálem příslušníků AČR.

Během ukázky a prezentace POKOS byly mladším žákům 1. stupně ZŠ rozdány omalovánky a žákům starších ročníků drobný propagační materiál.

Fotogalerie

Nahoru