Úvodní stránka > Aktuality > POKOS - policejní škola Holešov

POKOS - policejní škola Holešov

Dne 26. června 2017 proběhl projektový den POKOS - „Příprava občanů k obraně státu“ na Střední policejní škole Ministerstva vnitra v Holešově. Na zabezpečení akce se podíleli vojáci Krajského vojenského velitelství Zlín a Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov.

Akci si v prosluněný předprázdninový den si nenechalo ujít vice než 300 žáků 8. a 9. tříd ZŠ a studentů 1. a 2. ročníků SŠ. Zástupci Krajského vojenského velitelství Zlín mjr. Ing. Vlastimil Podešva a prap. Bc. Petra Čechová připravili základní informace o Armádě České republiky a jejich základních úkolech. Příslušníci Velitelství výcviku - Vojenské akademie Vyškov se pak podělili s přítomnými žáky a studenty se zkušenostmi získanými při nasazení v zahraničních operacích, možnostmi ochrany proti chemickým zbraním nebo způsoby poskytování první pomoci vojáky AČR. Poslední částí byla praktická ukázka vojenské techniky, kde si mohli přítomní prohlédnout vozidla Dingo, Iveco nebo zdravotnický Land Rover.

Celá akce byla kladně hodnocena jak ze strany hlavního manažera POKOS Ing. Ivana Gerháta tak i Ředitele KVV Zlín plk. Ing. Petra Potyky.

 

Fotogalerie

Nahoru