Úvodní stránka > Aktuality > Vojenské cvičení AZ s IZS, JAŘÍČ 2019

Vojenské cvičení AZ s IZS, JAŘÍČ 2019

Dne 29. a 30. 3. 2019 nastoupilo celkem 83 příslušníků pěší roty AZ a 6 příslušníků oddělení odvodního řízení na vojenské cvičení s IZS, které probíhalo až do 7. 4. 2019. Cvičení probíhalo ve 2 fázích.

I. fáze cvičení, se konala ve VÚj Libavá, byla zaměřena zejména na taktickou a střeleckou přípravu a vyvrcholila házením ručních granátu F-1 z okopu. Poprvé v historii jednotky AZ bylo provedeno ověření tělesné zdatnosti dle platných norem pro VZP. Po ukončení této části přípravy se větší část jednotky přesunula na rozvodnu E.ON v Otrokovicích s cílem procvičit ochranu (obranu) objektu kritické infrastruktury.  Kromě provádění rutinního střežení, byli příslušníci pěší roty AZ prověřováni na různé typy incidentů a součinnost se složkami IZS (PČR, ZZS). Součástí cvičení byla i ukázka možného incidentu na kontrolně propouštěcím místě na vjezdu do hlídaného objektu. Zásah proti podezřelým osobám sledovali také zástupci provozovatelů (vlastníků) objektu společnosti E.ON a ČEPS a také ředitel Sekce plánování schopností MO generálmajor Jaromír Alan.

Ostatní příslušníci pěší roty AZ KVV Zlín se ve výcvikových prostorech vojenského újezdu Libavá zdokonalovali v odborné přípravě, zejména logistických odborností, a to v oblasti dílenské a parkové služby, proviantního a výstrojního zabezpečení a zabezpečení municí. Řidiči absolvovali zdokonalovací přípravu se zaměřením na vyprošťování techniky.

Poděkování za provedené cvičení patří jak samotným vojákům pěší roty AZ a oddělení odvodního řízení AZ, složkám IZS tak i zástupcům útvarů 7. mb Hranice, 71. mpr Hranice, 73. tpr Přáslavice, 102. pzpr Prostějov a 143. záspr Lipník nad Bečvou, kteří se podíleli na zabezpečení průběhu cvičení.

Fotogalerie

Nahoru